Beszámoló a KOSÁRLABDA MEFOB férfi negyeddöntő 2. mérkőzéséről

Egyetemi és főiskolai bajnokság, negyeddöntő 2. mérkőzés, 2013.04.08.

SZOESE: Simon 5/3, Bódi 4, FÖLDESI 20/12, KARAGITY 10, Tóth 10.
cs: FÖLDI 16/12, Mészáros 6/3, Forrai 3/3, Szabó 6, Tömböly 2, Bali 2, Horváth 10/6.
edző: Kéri Péter

MEAFC: Kiss 4/3, NÁDASI 12/3, TAKÁCS 14/6, Veres 3, Radányi 12.
cs: Tamás 8, Baptiszta 6, Marton 5/3, Sörlei 2.
Edző: Bene Szilárd

A legjobb négy közé jutásért lépett pályára csapatunk a vasi megyeszékhelyen. Az első mérkőzésen 12 pontos szombathelyi győzelem született, így a visszavágónak nem mi voltunk az esélyesei. A mérkőzés elején a hazai csapat kezdett jobban, nagyszerű dobóformát mutatva már az első negyedben tetemes előnyre tett szert. A következő játékrészben sikerült összeszedni a védekezésünket, ami kiegyenlített küzdelmet hozott.

A félidő után mi kezdtünk jobban, csökkentettük a különbséget, de a negyed második felére rendezte sorait a szombathelyi alakulat és a mérkőzés végéig megtartotta a fölényét.

A vendéglátók esélyeshez méltóan nyerték meg ezt a párosítást, és megérdemelten jutottak tovább az 1-4. helyért rendezett döntőbe.

Csapatunk így az 5-8 helyért megrendezésre kerülő döntőn fogja magát megmérettetni, ami április 19-21-én kerül megrendezésre a Miskolci Egyetemen.

Következik: MEFOB Helyosztó torna 5-8. helyért 2013. április 20-21. Miskolc, Egyetemi körcsarnok